Jeden rozgrywający chory, drugi kontuzjowany. Ślepsk przegrał z liderem

Siatkarze Ślepska przegrali w sobotę 0:3 na wyjeździe z liderem I ligi MKS-em Będzin. Zespół z Suwałk w drugim secie spotkania został bez rozgrywającego

Sobotnie spotkanie w Będzinie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Doszło wszak do konfrontacji pierwszej (MKS) z czwartą (Ślepsk) drużyną w tabeli I ligi.

- Znamy wartość przeciwników, ale mamy swoje założenia taktyczne na to spotkanie i na pewno nie jesteśmy bez szans - zapowiadał przed spotkaniem Piotr Poskrobko, trener Ślepska.

Założenia ciężko było jednak zrealizować. Przed spotkaniem okazało się bowiem, że w barwach Ślepska zagrać nie będzie mógł Australijczyk Benjamin Bell. Co prawda rozgrywający pojechał wraz z zespołem na mecz, ale rozchorował się i w pojedynku nie mógł uczestniczyć. To jeszcze nie było najgorsze co w sobotę spotkało zespół z Suwałk, który po pierwszym secie starcia z liderem przegrywał 0:1. W drugiej partii przy stanie 7:6 kontuzji nabawił się Łukasz Makowski (skręcił nogę w kostce), a tym samym Ślepsk został bez rozgrywającego. Za Makowskiego na boisko wszedł przyjmujący Krystian Pachliński i co ciekawe goście mogli nawet wygrać drugą odsłonę. Ostatecznie jednak przegrali ją na przewagi. Trzeciego seta Ślepsk rozpoczął rewelacyjnie, prowadził już 7:2, ale w nim też poniósł porażkę.

Kolejne spotkanie zespół z Suwałk rozegra już w środę. We własnej sali zmierzy się z drużyną AZS AHG Kraków.

MKS Będzin - Ślepsk Suwałki 3:0

Sety: 25:21, 27:25, 25:19.

Ślepsk: Makowski, Skorij, Winnik, Kałasz, Skrzypkowski, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Wasilewski, Pachliński, Modzelewski, Jutkiewicz.

Inne spotkania 19. kolejki

AGH 100RK AZS Kraków - Krispol Września 3:2 (25:12, 18:25, 22:25, 25:22, 15:12); Cuprum Lubin - Stal Nysa 3:0 (25:22, 26:24, 25:23); Pekpol Ostrołęka - KPS Siedlce 2:3 (19:25, 25:20, 18:25, 29:27, 14:16); Camper Wyszków - Kęczanin Kęty 3:2 (24:26, 30:28, 22:25, 27:25, 15:13).

12. TKS Tychy181019:49
Osiem najlepszych drużyn w tabeli zagra w fazie play-off o mistrzostwo I ligi. Cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej będą walczyć o utrzymanie.