Niepewność i mniejsza motywacja siatkarzy Ślepska Suwałki

Siatkarze Ślepska Suwałki przegrali drugi z kolei mecz w I lidze. W środę byli wyraźnie gorsi (0:3) od walczącego o utrzymanie zespołu AGH Kraków. W sobotę podejmą Kęczanina Kęty

Potwierdziło się, że zespoły, które spotkały się w środę w Suwałkach są teraz na różnych falach. Drużyna z Krakowa przyjechała po wygranej u siebie 3:2 z Krispolem Września, a jeszcze wcześniej na wyjeździe urwała seta liderowi z Będzina.

Tymczasem na przeciwko stanął zespół, który po porażce i stracie podstawowego rozgrywającego Łukasza Makowskiego nie był pewny swojej postawy. Grę gospodarzy prowadził Benjamin Bell, ale było widać, że po chorobie nie był w najlepszej dyspozycji.

W pierwszym secie odjazd gości nastąpił od stanu 8:8, a zaczęło się od autowego ataku Dmitrija Skorija. W dalszej części seta w ataku kilka razy pomylił się także Wojciech Winnik, a nie od dziś wiadomo, że jeżeli kapitan suwalczan ma słabszy dzień to drużyna ma znacznie utrudnione zdobywanie punktów. W środę gry nie potrafił także "pociągnąć" Kamil Skrzypkowski i ostatecznie gospodarze przegrali do 19.

W drugim secie Ślepsk prowadził nawet 8:6, ale szybko tą niepewną przewagę roztrwonił. Po błędach w przyjęciu Skorija i Krzysztofa Modzelewskiego goście wyszli na prowadzenie 11:9 i potem tylko je powiększali. Znowu mnożyły się błędy w ataku.

W trzecim secie nie nastąpiła jakaś zasadnicza zmiana w grze suwalczan i w efekcie drużyna Piotra Poskrobko zdołała ugrać tylko 20 punktów. Zespół z Krakowa zajmuje trzecie miejsce od końca w tabeli, a przypomnijmy, że suwalczanie w tej rundzie przegrali także z ostatnim TKS-em Tychy.

- Po Bellu było widać, że brakuje mu rytmu treningowego - zaraz po spotkaniu mówił Poskrobko - było sporo nieporozumień naszego rozgrywającego ze skrzydłowymi i środkowymi. Jego niepewność się pogłębiała, gdy widział dobrze grających rywali. Co raz nadziewaliśmy się na blok, albo nasze ataki były podbijane. Druga sprawa to chyba zabrakło nam motywacji, a na pewno mieliśmy jej mniej niż przeciwnik. Wiadomo, że my jesteśmy gdzieś tam na czwartym miejscu w tabeli, a oni wciąż niepewni utrzymania. Znowu pokazaliśmy, że ze słabszymi zespołami nie potrafimy narzucić swojego stylu gry. Gdzieś tam na początku drugiego seta próbowaliśmy, ale szybko to się skończyło.

W sobotę o godzinie 17. Ślepsk podejmie Kęczanina Kęty.

Ślepsk Suwałki - AGH Kraków 0:3

Sety: 19:25, 19:25, 20:25.

Ślepsk: Bell, Skrzypkowski, Skorij, Schamlewski, Kałasz, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Pachliński, Jutkiewicz.

Inne spotkania 20. kolejki

Kęczanin Kęty - MKS Będzin, KPS Siedlce - Camper Wyszków, Stal Nysa - Pekpol Ostrołęka, Avia Świdnik - Cuprum Lubin, Krispol Września - TKS Tychy.