Ślepsk Suwałki czwarty po dobrym meczu w Siedlcach

W bezpośrednim starciu o czwarte miejsce w tabeli I ligi przed fazą play-of siatkarze Ślepska Suwałki wygrali w sobotę 3:0 na wyjeździe z KPS-em Siedlce.

Gdy pierwszy set sobotniego meczu wkraczał w decydującą fazę, suwałczanie przegrywali 15:18. Od tego momentu siatkarze Ślepska zaczęli odrabiać straty. W samej końcówce, gdy decydowały się losy partii, skuteczny był Wojciech Winnik i goście wygrali do 24.

W drugim secie całkowicie dominowali suwałczanie, pozwolili gospodarzom ugrać zaledwie 13 punktów.

W trzeciej odsłonie Ślepsk wygrywał już 19:11, ale podopiecznym Piotra Poskrobki nie dane było spokojnie dokończyć meczu. Gospodarze doprowadzili do stanu 20:20 i znowu było nerwowo. Ale po błędach KPS-u i skutecznych atakach Kamila Skrzypkowskiego skończyło się wygraną suwałczan 25:21.

- Po pierwszym wygranym przez nas secie KPS był wyraźnie zaskoczony i w drugim zupełnie nie podjął walki - mówi Poskrobko. - W trzecim secie, mimo że mieliśmy sporą przewagę, zaczęły się kłopoty w przyjęciu. Nie mogliśmy sobie poradzić z zagrywką zawodnika gospodarzy. Ale w końcu przełamaliśmy się i zakończyliśmy wygraną.

To był ostatni mecz Ślepska w rundzie zasadniczej. Czwarte miejsce oznacza, że pierwszą rundę play-off z KPS-em Ślepsk zacznie za dwa tygodnie od dwóch spotkań u siebie. Rywalizacja będzie się toczyła do trzech wygranych.

- Przewagę psychologiczną mamy, ale play-off to zupełnie inne granie - twierdzi Poskrobko.

KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki 0:3

Sety: 24:26, 13:25, 21:25.

Ślepsk: Bell, Skrzypkowski, Kałasz, Winnik, Skorij, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski, Rudzewicz.

Spotkania 22. kolejki

Stal Nysa - MKS Będzin 3:0, Avia Świdnik - Camper Wyszków 3:2, Krispol Września - Pekpol Ostrołęka 3:2, TKS Tychy - Cuprum Lubin 2:3.

Mecz Kęczanin Kęty - AGH Kraków zostanie rozegrany w niedzielę.