Ślepsk Suwałki zakończył sezon w I lidze

Ślepsk po raz trzeci przegrał z KPS-em. Po ponad dwóch i pół godzinie zaciętej walki w Siedlcach suwałczanie ulegli 2:3 i zakończyli rozgrywki I ligi na piątym miejscu.

Na początku pierwszego seta sobotniego pojedynku Ślepsk wyszedł na prowadzenie 5:2 i mimo że rywale w końcówce zmniejszyli dystans do punktu (22:23), to partia otwarcia była dla gości.

Druga odsłona była najgorsza w wykonaniu suwałczan w całej rywalizacji z KPS-em. Ślepsk od stanu 6:6 seriami tracił punkty i w efekcie zdołał ugrać tylko 13 oczek.

Z kolei w trzecim secie Ślepsk w końcówce przegrywał już 17:20. Ale po skutecznym ataku Kamila Skrzypkowskiego i zablokowaniu Mateusza Jasińskiego i Damiana Schulza zrobił się remis 20:20. Niestety, w końcówce to znowu gospodarze nie mylili się i wygrali do 23.

Także od awansu do półfinału KPS dzielił tylko set. Jednak suwałczanie po raz kolejny podjęli próbę odwrócenia losów rywalizacji. W czwartym secie wygrana Ślepska była najbardziej przekonująca i o wyniku spotkania musiał zadecydować tie-break.

Niestety, w piątym secie gospodarze szybko objęli prowadzenie 8:3. Znowu po stronie Ślepska pojawiły się problemy w przyjęciu zagrywki. Jeszcze dzięki skutecznym atakom Wojciecha Winnika suwałczanie zdołali doprowadzić do stanu 11:10, ale końcówka znowu należała do gospodarzy i KPS wygrał 3:2.

Także w pierwszej rundzie play-off suwałczanie przegrali 0:3 i ostatecznie zajęli piąte miejsce w I lidze.

KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki 3:2

Sety: 23:25, 25:13, 25:23, 20:25, 15:13.

Ślepsk: Bell, Winnik, Skrzypkowski, Skorij, Schamlewski, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Pachliński, Kałasz.