Ślepsk Suwałki drugi w V memoriale Józefa Gajewskiego

I-ligowi siatkarze Ślepska Suwałki przegrali 2:3 w finale V memoriału Józefa Gajewskiego.

Pierwszego dnia memoriału, w piątek, rozegrano dwa mecze. I-ligowy Camper Wyszków pokonał 3:1 ekstraklasową Politechnikę Warszawa. Natomiast Ślepsk w trzech setach wygrał z Pekpolem Ostrołęka (I liga). W dwóch poprzednich meczach sparingowych z tym rywalem suwalczanie przegrali i zremisowali.

W sobotę w meczu o trzecie miejsce Pekpol przegrał 1:3 z Politechniką. W finale gospodarze zmierzyli się z Camperem. I dwa pierwsze sety wygrali dosyć gładko do 21 i 20. Niestety, w kolejnych trzech partiach lepszy był Camper. Z drużyną z Wyszkowa Ślepsk w poprzednich grach przedsezonowych także przegrał i zremisował.

- Po tych meczach widać, że naszą formę w meczach sparingowych stopniowaliśmy - mówi Piotr Poskrobko, trener Ślepska. - Dobrze to wygląda, bo od porażek poprzez remisy skończyliśmy wygraną nad Pekpolem. Niewiele brakowało, abyśmy pokonali Campera, czyli mistrza I ligi z ubiegłego sezonu. Po dwóch pierwszych setach nasza gra trochę się załamała, a wyszkowianie zaczęli lepiej zagrywać. Trochę jesteśmy niezadowoleni z tego meczu.

Najlepszym zawodnikiem memoriału wśród suwalczan został libero - Krzysztof Andrzejewski.

W następny weekend Ślepsk rozpocznie rywalizację w lidze od meczu u siebie z Victorią Wałbrzych. Natomiast jeszcze w środę zagra w Augustowie sparing z II-ligowym Centrum.