Siatkarze Ślepska Suwałki wciąż bez wygranej i na dnie tabeli

Po wyjazdowej porażce 1:3 w środę z KPS-em Siedlce siatkarze Ślepska Suwałki spadli na ostatnie miejsce w tabeli I ligi

Środowy mecz w Siedlcach zapowiadał się jako przełomowy dla obu zespołów. Zarówno Ślepsk, jak i KPS na początek rozgrywek zaliczyły po trzy porażki. Tak więc obie drużyny grały pod presją. I wydawało się, że suwałczanie szybciej opanowali nerwy i emocje. W pierwszym, wyrównanym, secie w końcówce lepsi byli podopieczni Piotra Poskrobki, którzy wygrali do 29. Mógł to być znak, że Ślepsk wychodzi z dołka, gdyż w poprzednich spotkaniach to właśnie między innymi błędy w końcówkach setów decydowały o porażkach. Ale w dwóch kolejnych partiach gospodarze spokojnie wygrywali, nie dając zdobyć siatkarzom Ślepska nawet 20 punktów. Goście poderwali się jeszcze w kolejnej odsłonie, ale znowu KPS okazał się lepszy, wygrywając do 25.

- Miałem nadzieję, że po trzech porażkach u siebie coś się odmieni na wyjeździe - mówi Poskrobko. - Ale niestety tej odmiany starczyło tylko na pierwszego seta i momenty w trzech następnych. Nie mam wątpliwości, że kluczem do sukcesu KPS-u była zagrywka, która była bardzo silna i momentami bardzo ryzykowna. Oba zespoły grały ambitnie, ale być może rywale byli bardziej zmotywowani. Muszę przyznać, że nie jest dobrze.

W sobotę Ślepsk podejmie zespół SMS-u Spała.

KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki 3:1

Sety: 29:31, 25:19, 25:17, 27:25.

Ślepsk: Gonciarz, Smoliński, Rawiak, Winnik, Rudzewicz, Srzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Schamlewski, Urbanowicz, Modzelewski.

Inne wyniki 4. kolejki

SMS Spała - AZS Kraków 3:0, Kęczanin Kęty - Caro Rzeczyca 3:0, Warta Zawiercie - Avia Świdnik 3:0, Victoria Wałbrzych - Pekpol Ostrołęka 3:0, Espadon Szczecin - Krispol Września 1:3, Camper Wyszków - Stal Nysa 3:1.