Ślepsk poszedł za ciosem. Wygrana w Świdniku

Siatkarze Ślepska Suwałki pokonali w środę na wyjeździe w trzech setach najsłabszy zespół w I lidze - Avię Świdnik

Siatkarze Ślepska wygrali drugi mecz z rzędu w I lidze. Po pokonaniu 3:0 w weekend we własnej sali Pekpolu Ostrołęka, teraz, również w trzech setach, ograli outsidera rozgrywek (dwa punkty w ośmiu kolejkach) ze Świdnika.

W pierwszym secie środowego meczu zawodnicy Ślepska rozbili rywali do 15. Wydawało się, że podobnie mogą przebiegać też kolejne odsłony, tym bardziej że zawodnicy klubu z Suwałk równie dobrze zaczęli drugą partię. Podopieczni Piotra Poskrobko, m.in. dzięki błędom rywali, prowadzili już 4:1. Następnie jednak to gracze Ślepska zaczęli popełniać błędy i podczas pierwszej przerwy technicznej Avia prowadziła 8:6. Potem trwała już w zasadzie wymiana punkt za punkt, aż do końcówki tego starcie. Gdy jednak suwałczanie odskoczyli na 23:20 to wygranej w tym secie już nie oddali.

W trzeciej odsłonie wyrównana gra trwała do stanu 15:15. Potem Ślepsk zaliczył świetną serię. Zrobiło się 22:15 i było już w zasadzie po secie i meczu.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Ślepska (dziesiąte miejsce w tabeli) zagrają w sobotę we własnej sali z przedostatnim w lidze Caro Rzeczyca.

Avia Świdnik - Ślepsk Suwałki 0:3

Sety: 15:25, 23:25, 17:25.

Ślepsk: Makowski, Kluth, Skrzypkowski, Rudzewicz, Urbanowicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Dobrzyński, Rawiak.