Sport.pl

Rewelacja PlusLigi rywalem Ślepska w Pucharze Polski

We wtorek w końcu zostanie osiągnięty cel stawiany od kilku lat drużynie Ślepska. Suwalczanie zagrają o stawkę z zespołem z PlusLigi. W 1/8 finału Pucharu Polski podejmą (godz. 17) Cuprum Lubin
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Tak daleko w Pucharze Polski siatkarze Ślepska nie awansowali jeszcze nigdy w swojej historii. Ale też i obecny sezon mają bardzo udany. Sobotnia wygrana 3:0 na wyjeździe z Espadonem Szczecin była dziesiątą z rzędu, wliczając puchar i ligę. Od połowy listopada suwalczanie, którzy są już na czwartym miejscu w I-ligowej tabeli, grają praktycznie co trzy dni.

- Jesteśmy już zmęczeni, można powiedzieć, że jedziemy na rezerwie - mówi Piotr Poskrobko, trener Ślepska. - Tym bardziej że podstawowi zawodnicy grali praktycznie cały czas. Zmian w tych meczach dokonywałem tylko zadaniowych. Siatkarze zgłaszają już drobne dolegliwości i zmęczenie. Ale na ten ostatni mecz w tym roku znajdziemy jeszcze siły.

Sił suwalczanie muszą mieć sporo, bo Cuprum to ostatnio jeden z lepszych zespołów w Polsce. Mimo że jest to beniaminek PlusLigi, to na pewno na poziom sportowy tej drużyny nikt w Suwałkach nie będzie narzekał. Wystarczy prześledzić ostatnie wyniki Cuprum w rozgrywkach: wygrana 3:0 z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, porażka 2:3 ze Skrą Bełchatów i wygrana 3:2 z Resovią Rzeszów. Te dwa ostatnie zespoły prowadzą w swoich grupach Ligi Mistrzów, a Zaksa gra w Pucharze CEV. Cuprum w tabeli PlusLigi plasuje się na szóstej pozycji.

- Te rezultaty robią wrażenie. Także skład Cuprum jest jak dla nas imponujący - twierdzi Poskrobko. - Po awansie do Lubina sprowadzono trzech bardzo dobrych siatkarzy z zagranicy. Są to przyjmujący Serb Ivan Borovnjak i Holender Jeroen Trommel, a także środkowy z Ukrainy Dmytro Paszytskij. Do tego dochodzą byli reprezentanci Polski, jak Łukasz Kadziewicz, Paweł Siezieniewski, Marcel Gromadowski, Grzegorz Łomacz czy libero Paweł Rusek. Ale my nie mamy nic do stracenia, możemy zagrać na luzie i postarać się o niespodziankę.

Wygrany z tego meczu w 1/4 Pucharu Polski zagra ze zwycięzcą z pary Skra Bełchatów - AZS Olsztyn.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: