Punkt siatkarzy Ślepska Suwałki

Siatkarze Ślepska Suwałki przegrali trzeci ligowy mecz w tym sezonie. W niedzielę we własnej sali ulegli 2:3 drużynie Espadonu Szczecin.

Był to mecz rozegrany awansem z 22. kolejki. Obie drużyny dzień wcześniej zagrały spotkania z 12. kolejki. Ślepsk bez problemu ograł 3:0 ostatnią w tabeli drużynę UMKS Kęty. Natomiast Espadon wygrał z Energą Ostrołęka, ale potrzebował do tego pięciu setów. Tak więc więcej sił powinni mieć gospodarze i na początku niedzielnego spotkania wszystko na to wskazywało. Ślepsk pierwszego seta wygrał do 12, a w drugim po zaciętej końcówce do 24. Ale Espadon nie poddawał się i doprowadził do remisu. W piątym secie suwalska drużyna prowadziła jeszcze 9:8, ale rozpędzeni goście i w tie-breaku wykazali się spora odpornością psychiczną. Espadon zdobył trzy punkty z rzędu i wyszedł na prowadzenie 11:9, którego nie oddał już do końca.

Za tydzień, w ostatnim meczu ligowym w tym roku, Ślepsk zagra na wyjeździe z AGH Kraków.

Ślepsk Suwałki - Espadon Szczecin 2:3

Sety: 25:12, 26:24, 22:25, 20:25, 12:15.

Ślepsk: Urbanowicz, Gonciarz, Zapłacki, Winnik, Rudzewicz, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Wasilewski, Szczytkov, Pietkiewicz, Mendak.