Ślepsk Suwałki bezsilny u wicelidera I ligi

W meczu na szczycie I-ligowej tabeli prowadzący Ślepsk Suwałki przegrał 1:3 na wyjeździe z wiceliderem GKS-em Katowice. Był to pojedynek rozegrany awansem z pierwszej kolejki rundy rewanżowej.

Po jednym dniu odpoczynku, po sobotnim meczu w Krakowie z AGH, siatkarze Ślepska przystąpili w poniedziałek do pojedynku z wiceliderem GKS-em Katowice. I najprawdopodobniej to spotkanie sprzed kilkudziesięciu godzin miało wpływ na poczynania podopiecznych Dmitrija Skorija. Sił suwalskiej drużynie starczyło tylko na dwa set. Drugiego Ślepsk nawet wygrał do 23. Ale to było wszystko na co było stać tego dnia siatkarzy z Suwałk. Trzeci i czwarty set to całkowita dominacja gospodarzy.

Była to druga wygrana GKS-u ze Ślepskiem. W pierwszej rundzie w Suwałkach było także 3:1.

Do gry ligowej Ślepsk wróci 20 stycznia gdy rozegra mecz wyjazdowy z Victorią Wałbrzych.

GKS Katowice - Ślepsk Suwałki 3:1

Sety: 25:21, 23:25, 25:14, 25:17.

Ślepsk: Urbanowicz, Szczytkov, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Andrzejewski (libero) oraz Mendak, Gonciarz, Lewiński, Wasilewski.