Ślepsk wygrywa i kończy jako drugi

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrali w sobotę 3:1 we własnej sali z AZS AGH Kraków i na drugiej pozycji w tabeli I ligi zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek

Przed sobotnim spotkaniem sytuacja zespołu z Suwałk była komfortowa. Ślepsk potrzebował punktu w starciu z drużyną z Krakowa aby zapewnić sobie drugie miejsce w tabeli przed fazą play-off. Suwalczanie dość szybko ten cel zrealizowali, chociaż w drugim secie wygrana wcale nie przyszła im łatwo.

W pierwszej partii gospodarze wygrali bez większych problemów. Drugą odsłonę zaczęli za to fatalnie. Przegrywali 1:6 i przez długi czas nie mogli znaleźć sposobu na dorównanie rywalom. Na drugą przerwę techniczną siatkarze Ślepska schodzili przegrywając 11:16. Po niej jednak w końcu poprawili swą grę i szybko zniwelowali stratę, doprowadzili do remisu 18:18. Potem była walka punkt za punkty, ale ostatecznie górą byli gospodarze.

Po wygranej w drugiej partii siatkarze z Suwałk byli już więc pewni, że w tym meczu zdobędą co najmniej punkt. Zresztą wydawało się, że spotkanie zakończy się po trzecim secie, Ślepsk prowadził w nim już 23:19. Rywale jednak się nie poddali i to oni triumfowali w tej odsłonie.

W czwartym secie również zanosiło się na emocjonującą końcówkę, był bowiem remis 20:20, ale stało się inaczej. Pięć kolejnych punktów zdobyli suwalczanie i mogli cieszyć się z wygranej w całym pojedynku.

Ślepsk do fazy play-off przystąpi więc z drugiej pozycji, a jego pierwszym rywalem będzie... AZS AGH Kraków. Początek rywalizacji za dwa tygodnie.

Ślepsk Suwałki - AZS AGH Kraków 3:1

Sety: 25:17, 26:24, 27:29, 25:20.

Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Zapłacki, Urbanowicz, Wasilewski, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Lewiński, Szczytkow, Skrzypkowski.