Niespodzianka. Ślepsk przegrał w Krakowie

Siatkarze Ślepska Suwałki przegrali 0:3 w sobotę na wyjeździe z AZS AGH Kraków. Było to pierwsze spotkanie pierwszej fazy play-off I ligi

Siatkarze z Suwałk rundę zasadniczą w I lidze zakończyli na drugim miejscu w tabeli. Zespół z Krakowa uplasował się na siódmej pozycji. W ostatnim meczu fazy zasadniczej Ślepsk wygrał 3:1 z AZS AGH Kraków. To wszystko wskazywało na to, że to właśnie suwalczanie są faworytem rywalizacji w pierwszej rundzie play-off. Jak się jednak okazało faworyt wcale nie musi wygrać.

Siatkarze Ślepska źle rozpoczęli sobotnie spotkanie. Na pierwszą przerwę techniczną w pierwszym secie schodzili przegrywając 5:8. Na drugą natomiast mając stratę 11:16. Wtedy jednak w końcu goście poprawili swą grę. Zespół z Suwałk zaczął odrabiać straty (17:18), ale ostatecznie losów partii już nie odmienił.

Początek drugiej odsłony wskazywał, że Ślepsk tym razem zaprezentuje się tak jak na faworyta przystało. Okazało się jednak inaczej. Druga partia również padła łupem gospodarzy. Następnie zespół z Krakowa triumfował też w trzecim secie, a tym samym w rywalizacji ze Ślepskiem prowadzi 1:0.

W pierwszej fazie play-off gra się do dwóch wygranych spotkań. Kolejny pojedynek 9 kwietnia w Suwałkach.

AZS AHG Kraków - Ślepsk Suwałki 3:0

Sety: 25:22, 25:20, 25:19.

Ślepsk: Wasilewski, Zapłacki, Gonciarz, Winnik, Urbanowicz, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Rudzewicz, Skrzypkowski, Szczytkow, Lewiński, Pietkiewicz.