Zacięty bój o finał. Pięć setów w Suwałkach

Siatkarze Ślepska Suwałki przegrali 2:3 w pierwszym spotkaniu półfinałowym w I lidze z SMS-em Spała. W niedzielę drugie starcie
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Rywalizacja Ślepska z SMS-em miała rozpocząć się przed tygodniem. Wówczas jednak zawodnicy ze Spały grali w mistrzostwach Polski juniorów. Suwalczanie zgodzili się, żeby zmagania w półfinale I ligi rozpoczęły się tydzień później.

- Chcemy rozstrzygnąć wszystko na boisku, a nie w jakiś inny, niesportowy, sposób - tłumaczył Wojciech Winni, atakujący i prezes Ślepska.

W sobotę rozegrano już pierwsze spotkanie. Pojedynek w Suwałkach był niezwykle zacięty. Do wyłonienia lepszej drużyny potrzebne było pięć setów. Ostatecznie triumfowali zawodnicy ze Spały i to oni prowadzą 1:0 w rywalizacji, która będzie trwała do trzech wygranych.

Kolejny pojedynek tych drużyn w niedzielę o godz. 14 w suwalskiej hali OSiR. Później rywalizacja przeniesie się do Spały.

Ślepsk Suwałki - SMS Spała 2:3

Sety: 18:25, 25:16, 26:28, 25:23, 13:15.

Ślepsk: Winnik, Rudzewicz, Zapłacki, Urbanowicz, Hunek, Szczytkow, Andrzejewski (libero) oraz Lewiński, Mendak, Skrzypkowski, Gonciarz, Wasilewski.