Kto z kim gdzie i kiedy. Weekendowe imprezy sportowe

W Suwałkach odbędzie się charytatywny turniej. W Białymstoku będzie z kolei gala boksu. Siatkarze będą natomiast walczyć o ligowe punkty - weekendowe imprezy sportowe

Futbolowe mikołajki w Suwałkach

W piątek w suwalskiej hali OSiR znani aktorzy oraz piłkarze wystąpią w 13. edycji Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego. Do rywalizacji przystąpi pięć zespołów: reprezentacja artystów polskich (m.in. Rafał Bryndal, Jarosław Jakimowicz, Rafał Maserak, Rafał Mroczek i Piotr Zelt), Polonia Warszawa pod wodzą trenera Piotra Stokowca, zespół z Litwy, II-ligowe Wigry oraz drużyna prezydenta Suwałk, w której występ zapowiedzieli m.in. byli reprezentanci Polski Dariusz Dziekanowski i Jacek Zieliński. Turniej, który rozpocznie się o godz. 17, służy zbiórce pieniędzy dla suwalskiego stowarzyszenia ?Aktywni Tak Samo? na wyposażenie sali rehabilitacyjnej dziennego ośrodka pobytu osób niepełnosprawnych.

Białostockie derby w Pucharze Polski

I-ligowy Elhurt-Elmet Helios zmierzy się w piątek (godz. 17) w 1/32 futsalowego Pucharu Polski z MOKS-em Słoneczny Stok. Mecz odbędzie się w hali SP 49 przy ul. Armii Krajowej.

Paweł Blomberg Paweł Blomberg Fot. Grzegorz Dąbrowski / Agencja Gazeta

Siatkarze zaczynają rewanże

W dziesiątej kolejce spotkań siatkarskiej II ligi, inaugurującej rewanżową rundę, Pronar Parkiet Hajnówka podejmować będzie w sobotę (godz. 17, hala przy ul. Piłsudskiego) LKS Caro Rzeczyca. Hajnowianie są liderem tabeli, goście zajmują w niej czwarte miejsce.

Perła w Łomży

Zajmujące ostatnie miejsce w II lidze siatkarki Jedynki Łomża w sobotę podejmą Perłę Złotokłos, która plasuje się na piątej pozycji. Mecz w hali im. Olimpijczyków Polskich zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 16.

Novum na przełamanie

Po trzech porażkach z rzędu w II lidze koszykarze Tura Bielsk Podlaski (trzecie miejsce w tabeli) podejmą Novum Lublin (dziewiąta pozycja). Mecz z w sali przy ul. Poniatowskiego rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.

MOKS kończy rundę

Na koniec pierwszej rundy rozgrywek II ligi piłkarze ręczni MOKS-u Białystok (dwie wygrane i 11. miejsce w tabeli) podejmą Kasztelana Sierpc (siedem zwycięstw i czwarta pozycja). Mecz w sali SP 49 przy ul. Armii Krajowej rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14.

Hubal gospodarzem turnieju ekstraklasy

Dwie drużyny z województwa podlaskiego, UKS Hubal Białystok i SKB Litpol-Malow Suwałki, walczyć będą podczas weekendu w drugim i ostatnim przed fazą play-off turnieju ekstraklasy badmintona. Wszystkie spotkania rozgrywane będą w sobotę i niedzielę w hali ZS 6 przy ul. Pietrasze.

Program turnieju

Sobota: UKS Hubal Białystok - AZS UWM Olsztyn (godz. 10), AZS AGH Kraków - BKS Kolejarz Decathlon Częstochowa (10), SKB Litpol-Malow Suwałki - AZS AGH Kraków (14), Kolejarz - AZS UWM Olsztyn (14), Kolejarz - Hubal (18), AZS UWM Olsztyn - SKB Litpol-Malow (18).

Niedziela: Kolejarz - SKB Litpol-Malow (godz. 10), Hubal - AZS AGH Kraków (10), AZS UWM Olsztyn - AZS AGH Kraków (14), SKB Litpol-Malow - Hubal (14).

Wieczór mocnych ciosów

W sobotę o godz. 18 w sali SP 50 przy ul. Pułaskiego w Białymstoku odbędzie się gala bokserska. Walką wieczoru będzie starcie Łukasza Wawrzyczka. Powalczą też zawodnicy grupy promotorskiej Dariusza Snarskiego m.in. Robert Świerzbiński.